• Mezoterapi

  Saç mezoterapisi, leke mezoterapisi

  “Mezoterapi” selülit ve bölgesel zayıflama, cilt problemleri, cilt yaşlanması ve saç dökülmesini engelleme gibi estetik amaçlı olarak ve artirit gibi tüm eklem hastalıklarında, boyun, bel fıtığı, migren, adet ağrılarında, spor travmalarında, varis, lenfödem ve flebit gibi bazı damar hastalıklarında tedavi amaçlı olarak başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

 • PB Serum

  Pb enzimatik serum 3 grup halindedir. Bunlardan bir tanesi lowdur. Low daha çok göz altı torbalarında cildi sıkılaştırmak, yenilemek için kullanılan bir ürün. Daha doğrusu bir formdur. Low, daha çok göz altı torbalarında, bütün cildin sıkılaşması ve rejuvinasyonu için tercih edilir. Bazen tek seans yeterli olurken, hastanın durumunda bazı durumlarda 2 seans olarak da uygulanabilir.

  Pb Serum’un diğer bir formu olan Medium, daha çok yağ birikimli dokularda tercih edilen bir ürün. Çene altı yağ toplanmalarında, karında, kollarda vücudun herhangi bölgesinde küçük yağ birikimleri olan dokuda yağı azaltmak için ve aynı zamanda cildin yenilenmesi, sıkılaşması, toparlanması amacıyla da kullanılabilen bir formdur.

  High formu kolajenaz yoğunluğu daha fazla olan bir formudur. Tercih edilen hasta grubu ise ameliyat izleri, çatlaklar, eskimiş dokular, sarkmalar, daha derin kırışıklıklar, daha doğrusu nerede vücudun kolajeni zayıflamış, eskimiş, bozulmuşsa o bölgelerde bu formu tercih edilebilir. Esas fonksiyonu eskimiş olan veya bozulmuş olan kollajen yapısını parçalayarak yeni kollajen üretimini sağlamaktadır. Dokuyu iyileştirir. Bu nedenle kolajeni bozuk her dokuda kullanılabilir.

 • Gençlik aşısı H100

  Gençlik aşısı (IAL-Sistem), zamanın etkisiyle kişilerin cildinde oluşan deformasyonların, sarkmaların ve kırışıklıkların giderilmesinde uygulanan medikal – kozmetik bir tedavidir.

   

  Tedavinin temelinde cilde uygulanan “hyalüronik asit” bulunmaktadır. En çok bebek cildinde bulunan “hyalüronik asit”, cilde nem, parlaklık, esneklik ve canlılık verir. 

 • Dolgu

  "Dudak dolgusu, burun, çene hattı, nazolabial ve elmacık kemiği dolgusu."

   

  Genç görünmek için kırışıklıkları ve izleri yok etmek isteyen kişilerin tercih ettiği estetik dolgu, zaman içerisinde ciltte azalan maddelerinin yerine konulması anlamına geliyor.

   

  Hyalüronik asit ise en güvenilir estetik dolgu maddesi. Hyalüronik asit vücutta bulunan bir madde olmasına rağmen 30’lu yaşların sonunda azalma gösterir. Estetik dolgu uygulamalarında diğer maddeler ile birlikte vücuda enjekte edilen Hyalüronik asit hem doğal görünmeyi sağlar hem de gençleştirir.

 • Botox

  Botox Nereye Yapılır?

  Dinamik çizgiler yüz ifade çizgileridir ve mimik hareketleri sırasında (kaş çatma, konuşma, gülme…) cilt altındaki küçük kasların kasılmalarıyla oluşur. Bu kasların kasılması zamanla cilde yerleşerek kalıcı çizgi ve kırışıklıkları oluşturur. “botox” enjeksiyon yapılan bölgede sinirlerdeki geçişi bloke edip "kas kasılmasını engelleyerek" buradaki derinin gerginliğini sağlamaktadır.

 • Ameliyatsız bölgesel incelme

  Özellikle vücut kitle endeksi % 30’un üzerinde kişiler için diğer yöntemlerden hangisi kullanılırsa kullanılsın öncelikle diyet ve egzersiz başvurulması gereken yöntemdir.

   

  Çünkü bu değerin üzerinde bir vücut kitle endeksi bulunan kişiler obezite hastası olarak kabul edilmektedir ve diğer yöntemlerin daha başarılı olması için kilo alımının kontrolü gerekir. Ancak bazı kişilerin zayıf olmalarına rağmen bel, basen gibi bazı bölgelerinde yağ birikimleri mevcuttur. Bu kişilerde mezoterapi ve yağ içi ozon enjeksiyonu gibi yöntemlerle ameliyatsız bölgesel incelme sağlanabilmektedir.

 • Ozonterapi

  Ozonterapi ne işe yarar?

  “Medikal ozon” en iyi bilinen bactericidal (bakteri öldürücü), fungicidal (mantar öldürücü) ve virostatic (virüs çoğalmasını önleyici) uygulama olup, enfekte olmuş yaraların dezenfeksiyonunda ve ayrıca bakteri ve virüslerin sebep olduğu hastalıkların tedavisinde de kullanılır.

   

  Kan dolaşımını arttırma yeteneği sayesinde dolaşımla ilgili bozuklukların tedavisinde de faydalı olmaktadır. Organik fonksiyonların yeniden canlandırılmasında ve bağışıklık sisteminin kuvvetlendirilmesinde ozon çok değerli katkı sağlamaktadır.

 • Tanrının Nefesi

  Ozon için Yunanca ‘Tanrının Nefesi’ ismi verilmiştir. Zayıflamaya yardımcı olmak için kullanılabilecek yöntem kan ozonlanmasıdır ki bu şekilde bazal metabolizma hızı artırılır ve aynı zamanda insülin-glisemi (kan şekeri) dengesi düzenlenir ki bu da özellikle karbonhidrat krizlerini engelleyerek aşırı tatlı veya karbonhidrat tüketimini azaltır.

   

  Vücutta varsa eğer insülin direncinin kırılmasını sağlayarak vücuda alınan şekerin yakılmasına yardımcı olur.

   

  Ozon terapisi; metabolizmayı hızlandırır, yağı ve karbonhidratı yakar. Bu özelliğinden dolayı, ozon terapi zayıflama ve selülit tedavilerinde başarılı sonuçlar vermektedir.

   

  Ozon tedavisi ile insan vücudunun sahip olduğu doğal savunma mekanizmaları güçlü bir şekilde uyarılır. Bu sayede dokulara bırakılan oksijen miktarı ve dokuların enerji düzeyi artar. Ozon tedavisi alan kişiler daha kolay ve sağlıklı zayıflarken hem selülitleri düzelir hem de ciltleri daha parlak daha canlı hale gelir.

 • Örümcek Ağı Estetiği

  Yaş ile beraber yüz bölgesi yer çekimine ayak uydurur. Şakak bölgesi, elmacık kemikleri, alın ve özellikle “V” bölgesi zaman içerisinde aşağı doğru kendini bırakır.

   

  Hafif aşağı inmiş bir cilt kişiyi hem yorgun, hem de yaşlı gösterir. Yüz germe operasyonları iyileşme süreci ya da iz gibi nedenlerle birçok hastayı düşündürürken, şimdi çok daha kolay ve hızlı bir uygulama ile zamanı geri almak mümkündür.

   

  “Örümcek Ağı Estetiği” yüz bölgesinde oluşan sarkma ve cilt gevşeklikleri için yeni uygulanmaya başlanan ideal bir yöntemdir. Bu uygulama ile yüz daha genç, daha canlı ve daha dinamik bir yapıya sahip olmaktadır. 

 • Andulasyon

  “Andulasyon” terapisi yalnızca belirli bir organ veya bir organ sistemi üzerinde etki göstermek yerine, organizmanın önemli fonksiyonlarının üzerinde bütüncül olarak pozitif bir etki yaratmakta; sağlığımızı yeniden kazanmamıza ve sürdürmemize katkı sağlamaktadır.

 • Dermapen

  Saçlı deri, yüz, boyun ve ellerde akne izleri, akne, doku kaybı ve doku hasarı oluşmuş bölgelerde yapılacak “Dermapen” uygulaması birçok doku geliştirici faktörün ortama gelmesini sağlayarak dokuyu aktive etmekte, hızla onarmakta ve böylece organizmanın tamirat mekanizmalarına destek olmaktadır.

 • Kolajen Tedavisi

  Kolajen içeren doğal ürünlerin, kas-iskelet sisteminin ağrılı hastalıklarında değişik bölgelere enjeksiyon yolu ile uygulanan yeni bir yöntemdir. Bu bio ürünlerin lokal uygulamasının amacı, uygulama yapılan bölgeyi yenilemek,  güçlendirmek ve korumaktır.

   

  Kıkırdak, bağ doku,  eklem kapsülü gibi yoğun kolajen içeren yapıların dıştan kolajen enjekte edilmesi ile etkilenmiş olan bu yapılarda mekanik güçlenme sağlanır.

   

  Kolajen içeren ampuller, cilt altından uygun bölgelere enjekte edilir. Kolljen aşısı sonucu bu yapılar güçlenir ve bu bölgede yenilenir ağrılar ortadan kalkar.

 • PRP

  PRP, “Platelet Rich Plasma-Platelet (trombosit, pıhtı hücresi) yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması” adı verilen tedavi yönteminin kısaltılmış ismidir.

   

  Bir cilt gençleştirme uygulaması olan PRP’de hastadan 8-20 cc kan alınarak santrifüj edilir.

   

  Bu yolla elde edilen serum, mezoterapi yöntemiyle küçük miktarlarda ve yaygın olarak derinin içine enjekte edilir.

   

  PRP yöntemi ile elde edilen serumdaki plateletlerin yoğunluğu kandakinden 2 ila 4 kat fazladır.

   

  PRP uygulamasının amacı hedef dokuya kan dolaşımı ile taşınabilecek olandan çok daha fazla sayıda pıhtı hücresi verebilmektir. Böylece hedef dokunun onarımı hızla ve güçlü bir şekilde başlar ve daha çabuk sonuçlanır.

 • Cilt Bakımı

  20 yaş ve üzeri kişilerde cildi arındırma, cildin kaybettiği esnekliği ve parlaklığı geri kazanma ihtiyacına yönelik olan klasik cilt bakımı her zaman yapılabilir. Ancak, deri 28 günde bir kendini yenilediği için ayda bir olarak yaptırılması önerilmektedir. Kışın maruz kalınan soğuğa ya da yazın güneş hasarına ve kuruluğuna hassas ciltler için koruma amaçlı olarak mevsim geçişlerinde başlanması da ayrıca önerilir.

Dr. Dilek Kubilay © 2020 Tüm hakları saklıdır.

Sosyal Medya

 • Facebook Social Icon
 • Instagram